چهره ای تازه از خدمات حقوقی
دادفران شکیبا
درباره ما
گامی بزرگ برای ایجاد نظم حقوقی
حقوقی سازی شرکت­های تجاری
بیشتر بخوانید

بررسی تحولات اخیر قانون صدور چک

 

بخشنامه مورخ 1399/09/19 بانک مرکزی در خصوص تکالیف مقرر در قانون صدور چک و اطلاعیه­ های قبل و بعد از آن گرچه تا حدودی تکلیف
برخی از مقررات زمین مانده اصلاحات قانون صدور چک مصوب 1397 را مشخص نمود،
لکن سؤالات و ابهاماتی همچنان به جای مانده که مرور و توضیح آن شاید
راهگشای عمل وکلای محترم و شکل دهنده رویه قضائی متناسب با قانون باشد.

بیشتر بخوانید

تخصص ما

پیوند همیشگی دادفران شکیبا با صنعت و بنگاه های اقتصادی

برخی از موکلین

اعتماد دوجانبه حقوق و تجارت

خدمات به وکلا

اجتماع حقوق دانان و حقوق خوانان برای یک هدف مشترک

از نظر ما هیچ وکیل و حقوق خوانی در هیچ مرحله از عمر حرفه ای خود از یادگیری و کسب مشورت بی نیاز نیست. اعضای مؤسسه حقوقی دادفران شکیبا یادگیری مستمر را برای خود فرض دانسته و زمینه آن را برای دیگران نیز فراهم میکنند.

در راستای تعهدات علمی و اجتماعی مفروض موسسه حقوقی دادفران شکیبا، برآنیم تا آنچه را مغفول کانون­های وکلا و حتی دانشگاه­ هاست در حد توان برعهده گیریم. پس با طراحی اولیه قصد داریم هم ­هنگام با جشن استقلال ( ۷اسفند)، به لوایح، دادخواست ­ها و یادداشت­ های وکلا جایزه دهیم که این بی ­گمان بیشتر و بلکه به تمامی جنبه معنوی دارد. بنابراین نظر همکاران را در تعیین فاکتو­ر­ها و عناصر این رقابت مثبت خواستاریم، نیز از هم اکنون پذیرای یادداشت­ های همکارانی هستیم که شجاعانه وارد این مسابقه می­ شوند . بدیهی است افزون بر نگاه به جنبه­ های تکنیکی نوشتار­ها، نگرش و حرکت همکاران در موضوعات اجتماعی و پرونده ­های خاص به ویژه آن­ها که جنبه ­ی ملی دارند بسی مهم ­تر و بیشتر ملحوظ نظر است.

در هنگامه­ای که بازار پایان­نامه­های یک­شبه نوشته شده و تحقیقات رونوشت شده از نمونه­های داخلی و خارجی بلای جان دانشگاه­ها و مراکز تحقیقاتی شده، موسسه حقوقی دادفران شکیبا همچنان به وجدان بیدار و روحیه دانش پژوه حقوقی­ها باور دارند. در همین راستا این موسسه اعلام آمادگی می­نماید:

دانشجویان و محققین حقوقی را در یافتن موضوعات روزآمد در دایره خدمات تخصصی دادفران شکیبا که زمینه ساز ارتقاء نظام حقوقی کشور و مفید برای آینده حرفه­ای محققین باشد، یاری نماید. 

  • در حد توان خود به دانشجویان و محققین حقوقی در نگارش اثرات خود مشاوره رساند.
  • در صورت وجود کیفیت لازم، سالانه یک پایان­نامه را مورد حمایت مالی خویش قرارداده و زمینه را برای باروری محقق صاحب اثر فراهم آورد.

موسسه حقوقی دادفران شکیبا یکی از اهداف مهم خود را حضور حرفه­ای و تخصصی درعرصه حقوقی کشور قرار داده است. در این راستا از حقوق­خوانان، وکلا و دانشجویان حقوقی که پس از مطالعه خط مشی این مؤسسه تمایل به همکاری با موسسه حقوقی دادفران شکیبا را دارند دعوت به عمل می­آید که با تکمیل فرم ذیل آمادگی خود را اعلام نمایند. این همکاری ممکن است در قالب موارد ذیل و نه محدود به این­ها باشد:

  • افرادی که با توجه به رزومه­ی تحصیلی، سابقه کاری و یا علاقه خود مایل به همکاری در یکی از بخش­های تخصصی مؤسسه هستند.
  • افرادی که در زمینه­هایی غیراز بخش­های تخصصی مؤسسه دارای سابقه کاری بوده و مایل به گسترش آن فعالیت­ها در قالب موسسه حقوقی دادفران شکیبا هستند.
  • افرادی که به هر نحو ممکن دارای نوآوری در زمینه حقوقی و اجتماعی بوده و موسسه حقوقی دادفران شکیبا را عرصه مناسبی برای پرورش ایده­های خود یافته­اند.


  • فرم اعلام همکاری

از نظر ما هیچ وکیل و حقوق­خوانی در هیچ مرحله­ از عمر حرفه­ای خود از یادگیری و کسب مشورت بی نیاز نیست. اعضای موسسه حقوقی دادفران شکیبا تکلیف به یادگیری مستمر را برای خود فرض دانسته و زمینه آن­را برای دیگران نیز فراهم می­کنند. کلیه همکاران محترم اعم از وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی که جهت انجام پرونده­ها و یا امور حقوقی خود نیاز به مشاوره با تیم حقوقی موسسه را دارند می­توانند ضمن تماس با شماره تلفن و یا ارسال ایمیل به نشانی الکترونیکی مؤسسه و تعیین زمان مناسب، به صورت تلفنی و یا حضوری از خدمات تیم حقوقی بهره­مند گردند. این خدمات شامل و نه منحصر به نحوه شروع عملیات حقوقی، نگارش یا بازبینی دادخواست، نگارش یا بازبینی لوایح و نحوه ارائه مشاوره­های حقوقی خواهد بود. بدیهی است مشخصات همکاران محترم و جزئیات پرونده ایشان از سوی مؤسسه محرمانه تلقی خواهد شد.